HONEY

Zabieg odnowy HONEY.

Zabieg łączący w sobie szczotkowanie naturalnym włosiem, masaż ciepłym miodem oraz ciepły kompres.
Tradycja szczotkowania na sucho wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej.Powoduje lepsze ukrwienie skóry i jej rozgrzanie. Jest wskazane w procesach odnowa oraz w leczeniu wielu schorzeń, podczas rekonwalescencji po ciężkiej chorobie, a nawet w trakcie głodówek oczyszczających organizm, by dopomóc skórze w usuwaniu toksyn.

Drugi etap nazywany jest masażem rosyjskim, znaną od dawna terapia stosowana w Ameryce Północnej, na Ukrainie czy w Rosji. Unikalne połączenie składników odżywczych w miodzie sprawia, że staje się łatwo przyswajalny dla organizmu, a znajdujące się w nim enzymy aktywują reakcje biochemiczne w ciele i wiążą toksyny. W trakcie uruchamiany jest proces regeneracji skóry i tkanek podskórnych w tym mięśni, a także dochodzi do oczyszczenia skóry poprzez wydalenie nagromadzonych toksyn i zbędnych minerałów przez skórę. Skóra jest najpierw masowana ruchami ślizgowymi po czym podrywana do góry z pomocą gęstniejącego ciepłego miodu, on zmienia swój kolor, co świadczy o oczyszczaniu organizmu z toksyn i nadmiaru sebum. Zabieg oczyszcza naskórek ze zrogowaciałych warstw przez co otwierają się pory i skóra lepiej oddycha. Dodatkowo dość intensywne ruchy masażysty w drugiej fazie masażu powodują rozbicie tkanki tłuszczowej oraz cellulitu

Zabieg wpływa na: wspomaga wydzielanie gruczołów potowych, ułatwiając usuwanie przez skórę szkodliwych substancji. Wyciąga nagromadzone w niej toksyny, otwiera pory, intensywnie dotlenia. Poprawia sprawność układu krążenia, działa przeciwzapalnie. Korzystnie wpływa przy kuracji antynikotynowej, zmniejsza nadpobudliwość nerwową, regeneruje po przemęczeniu i wyczerpaniu, pomaga przy bólach stawów, stabilizuje sen, działa regenerująco i odżywczo na skórę.
Dodatkowo miód jest naturalnym preparatem zwalczającym cellulit. Oprócz tego, że usuwa toksyny zalegające w komórkach, pobudza też krążenie krwi i poprawia przemianę materii


Przeciwwskazania: nietolerancja miodu, uczulenie na produkty pszczele, choroba nowotworowa, żylaki i kruchość naczyń, choroba miażdżycowa, ciąża, menstruacja, stany zapalne, choroby o podłożu wirusowym, bakteryjnym i pasożytniczym.
Czas: 75 min

 

 

Rezerwacji na HONEY, można dokonać:

- telefonicznie 513 716 202  lub  55 235 60 10
- na recepcji podczas wizyty w Endorfinie
      < Powrót do listy zabiegów